Repræsentantskab

SKLA’s Repræsentantskab består af et medlem for hvert arkiv.
Denne organisering blev vedtaget på generalforsamlingen i foråret 2015.

SKLA repræsentantskabsmedlemmer 2018-2019
Opdateret 10. december 2018


ArkivRepræsentantTlf.nr.Email
ArbejderarkivetVakantarbejderarkivet.soenderborg@gmail.com
AugustenborgMarianne Nehm26 37 40 35mnnehm@bbsyd.dk
Broager Orla Kristensen26 72 22 28orla.broager@gmail.com
DanfossKirsten Stentoft51 52 47 48stentoft@outlook.dk
Egen John Hansen51 23 79 06john@guderup.com
Gråsten Hanne Næsborg61 65 64 48naesborg@gmail.com
Holm Henriette Matthiesen74 45 36 40henriettem@bbsyd.dk
Hørup Hans Erik Hansen40 89 37 30lyt@post5.tele.dk
Industri Historisk
Samling
Michael Otto30 25 88 25mot@ihss.dk
Kegnæs Conni Ehlert Thomsen29 80 29 55conniehlert@gmail.com
Lysabild Poul Raaby Pedersen61 68 47 36raabypedersen@gmail.com
Nordborg Jens-Ove Hansen23 61 62 89jobhansen@hotmail.com
Oksbøl Leif Jespersen74 45 07 40lillegade1@bbsyd.dk
Sundeved Povl C Callesen21 17 91 31pccallesen@outlook.dk
Svenstrup Karin Hesselager26 79 91 21karin@hesselager.com
Sønderborg Per Thomsenperlis@post.tele.dk
Tandslet Lejf Kristiansen30 74 52 13lf.kristiansen@gmail.com
Ulkebøl Palle Fløe74 42 37 71palle_f@gmail.tdcadsl.dk

Referater fra SKLA repræsentantskabsmøder

2019

2018

Dokumenter fra før 2018 findes i Arkiv Repræsentantskab