Repræsentantskab

SKLA’s Repræsentantskab består af et medlem for hvert arkiv.

Denne organisering blev vedtaget på generalforsamlingen i foråret 2015.

SKLA repræsentantskabsmedlemmer 2017


Arbejderarkivet
Hans Peter Brandt
40 17 36 17
hpib@bbsyd.dk

Augustenborg arkiv
Jan Lyngbjørn
74 47 42 06
jan.lyngbjorn@gmail.com

Broager arkiv
Christian Frederiksen
41 98 29 23
chreva20@gmail.com

Danfoss Historisk Arkiv
Kirsten Stentoft
51 52 47 48
stentoft@outlook.dk

Egen arkiv
Henrik Skrydstrup
30 28 87 13
henrik.skrydstrup@hotmail.com

Gråsten arkiv
Hanne Næsborg
61 65 64 48
naesborg@gmail.com

Holm arkiv
Henriette Matthiesen
74 45 36 40
henriettem@bbsyd.dk

Hørup Arkiv
Hans Erik Hansen
40 89 37 30
lyt@post5.tele.dk

Kegnæs arkiv
Kaj Woelke
81 61 52 09
woelke@bbsyd.dk

Lysabild arkiv
Poul Raaby Pedersen
61 68 47 36
raabypedersen@gmail.com

Nordborg arkiv
Jens-Ove Hansen
23 61 6289
jobhansen@hotmail.com

Oksbøl arkiv:
Leif Jespersen
74 45 07 40
lillegade1@bbsyd.dk

Sundeved arkiv
Povl C Callesen
21 17 91 31
pccallesen@outlook.dk

Svenstrup arkiv
Karin Brodersen
21 40 82 40
karin.brodersen@hotmail.com

Sønderborg arkiv
Kai Viggo Jørgensen
74 42 61 19
rakai@mail.dk

Tandslet arkiv
Lejf Kristiansen
30 74 52 13
lf.kristiansen@gmail.com

Ulkebøl arkiv
Knud Erik Sørensen
40 21 41 50
ks@ags.dk

Referater fra SKLA repræsentantskabsmøder

 

2015